Zalety leżaków technorattanowych. Za co lubimy leżaki z technorattanu?

Leżanki technorattanowe to obecnie jeden z najczęstszych wyborów Polaków. Co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością? Przedstawiamy kilka ich zalet, które sprawiają, że jest to dobry zakup na lata.

Wytrzymałość technorattanu

Technorattan to tworzywo sztuczne, które wyglądem przypomina naturalną plecionkę, rattan. Dzięki swoim właściwościom jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Takie meble ogrodowe zwykle mogą być intensywnie eksploatowane nawet przez 10 lat, i to nie zaważy na ich wyglądzie (a przy okazji nie trzeba o nie jakoś specjalnie dbać, o czym będziemy jeszcze pisać). Oprócz tego są odporne na różne niekorzystne czynniki atmosferyczne, do czego od razu przechodzimy.

Meble ogrodowe odporne na deszcz, wilgoć, mróz

Leżaki z technorattanu, a także pozostałe meble ogrodowe z tego tworzywa, są odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Nie szkodzi im woda, wilgoć, dlatego leżaki technorattan to dobry wybór również na basen, nie tylko na taras. Mogą przez całą zimę stać na zewnątrz (o ile ci nie przeszkadzają oczywiście), mróz nie spowoduje, że popękają, jak w przypadku plastikowych modeli. Jeśli przechowujesz je w garażu, nie jest konieczne owijanie ich pokrowcem. Co istotne, technorattan nie płowieje oraz nie blaknie pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego. Chociaż, tutaj mamy jedną wadę tego materiału – przemalowanie go na inny kolor będzie trudne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania, dlatego dobrze jest się zastanowić nad wyborem kolorystyki przed zakupem.

Brak impregnacji, konserwacji

Pisaliśmy wcześniej, że o leżaki z technorattanu nie trzeba specjalnie dbać i już tłumaczymy, o co chodzi. Tworzywo to nie wymaga regularnej impregnacji, konserwacji tak jak drewno, czy zabezpieczania przed korozją, jak w przypadku metalowych mebli ogrodowych. Między innymi jest to powód, dla którego można cały sezon trzymać je na dworze.

Łatwość czyszczenia

Leżaki z technorattanu nie wymagają impregnacji, a co z czyszczeniem? To bardzo proste, wystarczy przemyć je szmatką zanurzoną w wodzie i w delikatnym detergencie (może to być nawet płyn do naczyń). W technorattan nie wnikają plamy, dlatego rozlanie kieliszka wina podczas wylegiwania się przed basenem przestanie być problemem.

Przy okazji warto wiedzieć, że białe leżaki z technorattanu nie żółkną, szarzeję, chociaż zwykle Polacy wybierają i tak wersje szare lub brązowe, które uważane są za bardziej uniwersalne pod względem wystroju, aranżacji.

Łatwość przenoszenia

Technorattan jest tworzywem stosunkowo lekkim, dlatego przenoszenie tych leżaków nie powinno być trudne. Z oczywistych względów cięższe są dwuosobowe konstrukcje, chociaż one zwykle wyposażone są w kółka, które ułatwiają transport.

Leżaki z technorattanu a wygoda

Nie, nie mylisz się, to jeszcze nie koniec zalet leżaków z technorattanu. Oprócz tego są one wygodne, zwykle można też regulować wysokość oparcia. Na komfort korzystania z nich wpływa również fakt, że nie nagrzewają się tak mocno, jak np. metalowe leżaki.

Tutaj podpowiemy jedynie, że największą wygodę zapewniają leżaki z miękkimi, grubymi poduszkami. Ich pokrowce są pokrywane specjalną warstwą ochronną, która zapobiega wnikaniu wody, powstawaniu plam.

Leżaki ogrodowe technorattanowe a estetyka

Ostatnią zaletą, o której chcielibyśmy napisać, jest estetyka tych mebli ogrodowych. Choć zwykle leżaki technorattanowe mają prosty, minimalistyczny kształt, sprawiają wrażenie luksusowych, eleganckich. Jednocześnie, dzięki temu, że przypominają naturalną plecionką, dobrze wkomponowują się w aranżację każdego ogrodu.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *