Uszczelka redukcyjna – zastosowanie, wybór, cena

Potrzebujesz uszczelki, która nie tylko skutecznie zabezpieczy połączenie między dwoma rurami o różnych średnicach? W takim przypadku konieczna będzie uszczelka redukcyjna. Co warto wiedzieć na temat tego typu uszczelek?

Uszczelka redukcyjna – co to jest?

Do kategorii uszczelek zalicza się szeroka gama materiałów o różnych wariantach wielkości, materiałów, przeznaczenia. Jednym z typów materiałów uszczelniających jest uszczelka redukcyjna – https://www.uszczeltech.pl/oferta/uszczelki-instalacyjno-sanitarne.html która wykonana jest z elastycznego materiału – elastomeru, najczęściej gumy. Dzięki zastosowaniu uszczelek redukcyjnych można wykonać szczelne połączenie dwóch rur o innych średnicach. Wynika to z wyglądu tego typu uszczelek, które różnią się swoimi średnicami, aby można było uzyskać szczelne połączenie.

Co czego stosowana jest uszczelka redukcyjna?

Najczęściej uszczelka redukcyjna wykorzystywana jest do wykonana połączenia rur w instalacjach sanitarnych, na przykład przy podłączeniu WC lub innych urządzeń sanitarnych. Również uszczelki tego typu sprawdzają się w wielu innych obszarach, na przykład w firmach działających w wielu branżach, które wymagają wykonania szczelnych instalacji przysyłających media jak woda, ścieki i inne.

Uszczelki redukcyjne – zasady doboru

Aby dopasować odpowiednią uszczelkę redukcyjną, konieczne jest wzięcie pod uwagę średnic dwóch rur, które ma ona łączyć. Stąd uszczelki te oznaczane są dwoma wartościami liczbowymi, na przykład 40/32, 56/32, 50/45, które odnoszą się do liczby mm dla łączonych rur. Wartości te określa się także jako redukcja. Pod uwagę warto także wziąć wysokość uszczelki redukcyjnej – dostępne są różne wysokości od kilku do kilkunastu centymetrów. Dodatkowo uszczelki redukcyjne można kupić w kilku kolorach. Najczęściej spotykane są te wykonane z białej gumy, ale w sprzedaży można znaleźć także uszczelki czarne, które będą komponowały się z czarną ceramiką sanitarną i orurowaniem.

Gdzie można kupić uszczelki redukcyjne?

Obecnie elementy jak uszczelka redukcyjna można zakupić bez problemów w wielu sklepach, między innymi w popularnych marketach remontowo-budowlanych, w sklepach z wyposażeniem łazienkowych i sanitarnym. Zamówienia można składać także w sklepach internetowych.

Uszczelka redukcyjna – przykładowe ceny

Elementy jak uszczelka redukcyjna nie są drogie w zakupie. Cena uszczelki wynosi najczęściej od 5 do 10 złotych w zależności od jej rozmiarów, koloru czy producenta. Gdy zatem konieczne jest połączenie ze sobą dwóch rur o różnych średnicach, niezbędna będzie dopasowana uszczelka redukcyjna.  

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *