Projektowanie szafy na wymiar – 3 błędy, których warto unikać

Nowoczesne aranżacje to przemyślane połączenie funkcjonalności z modnym designem. W taki sposób można urządzić każde wnętrze, niezależnie od metrażu. Warto wziąć pod uwagę wyposażenie wykonywane na wymiar, które będzie uwzględniało wszystkie oczekiwania właścicieli mieszkania. Na indywidualne zamówienie powstają meble do salonu, kuchni, przedpokoju, a nawet do łazienki. Dla miłośników praktycznych i oryginalnych rozwiązań polecane są wygodne meble do przechowywania, np. szafy na wymiar.

Niedokładne pomiary wnętrza przy projektowaniu szafy

Jednym z najczęstszych błędów przy projektowaniu domowych aranżacji jest niewłaściwe oszacowanie miejsca, które mamy do dyspozycji. Jeżeli w pomieszczeniu ma się znaleźć szafa wnękowa na wymiar, to konieczne jest precyzyjne dokonanie pomiaru ścian bocznych, ściany tylnej, a także sufitu i podłogi. Należy przy tym uwzględnić detale wykończeniowe, np. listwy przypodłogowe. Dzięki starannym pomiarom mebel dokładnie wpasuje się w przygotowane miejsce, gwarantując przy tym wysoki komfort w codziennym użytkowaniu oraz w pełni satysfakcjonujący efekt wizualny.

Nieprzemyślana konstrukcja szafy

Podczas projektowania szaf czy regałów dużą rolę odgrywa przeznaczenie mebla. Jeżeli potrzebujemy sporo miejsca do przechowywania ubrań, to idealnie sprawdzi się szafa przesuwna na wymiar. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że tylko dobrze rozplanowane wnętrze szafy zapewni wygodne użytkowanie, a przy tym utrzymanie nienagannego ładu i porządku. W zależności od własnych preferencji można uwzględnić konkretną ilość oraz rodzaj półek, na których będą przechowywane ubrania. Świetnym rozwiązaniem jest także uwzględnienie w projekcie szuflad, które bez trudu pomieszczą galanterię oraz inne dodatki do codziennych stylizacji. Warto poświęcić nieco więcej czasu na przemyślenie funkcjonalności szafy, aby bez trudu zmieściła się w niej odzież wszystkich domowników.

Nieodpowiednie i niskiej jakości materiały

Jednym z błędów w projektowaniu szaf może być również dobranie niewłaściwych materiałów oraz akcesoriów wykończeniowych. Mowa tutaj zarówno o trwałości całej konstrukcji, jak też o jej nienagannej estetyce. Warto postawić na wysokogatunkowe komponenty, które zagwarantują wytrzymałość na lata oraz atrakcyjny efekt aranżacyjny. W https://megandesign.pl/ wykorzystywane są wyłącznie niezawodne materiały meblowe. Efektowne realizacje na wymiar powstają m.in. z MDF oraz płyt fornirowanych, wysokojakościowych frontów akrylowych oraz płyt laminowanych, a także ze szkła Lacobel. Niezwykle ważne jest też odpowiednie dopasowanie detali wykończeniowych: zawiasów i podpórek meblowych oraz prowadnic, które będą zapewniały wygodne użytkowanie oraz stabilną konstrukcję całego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *