Płytki cementowe a kamień dekoracyjny – wady i zalety materiałów

Niepowtarzalny efekt wizualny dla przestrzeni wewnętrznej można osiągnąć z wykorzystaniem najnowszych technologii materiałowych. Wśród nich wyróżniają się płytki cementowe oraz kamień dekoracyjny. Ich ogromna paleta barw i wzorów pozwala na stworzenie ekskluzywnego wystroju.

Czym różnią się między sobą płytki cementowe a kamień dekoracyjny? Jakie wady i zalety wiążą się ze stosowaniem każdego z materiałów? Jak prezentuje się kosztorys inwestycji w pokrycie nimi ścian?

Czym jest kamień dekoracyjny- jego wady i zalety

Kamień dekoracyjny to materiał, który nie poddaje się wpływowi czasu i przejściowym modom. Jego uniwersalność sprawia, że doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim aspektem wizualnym i aranżacją przestrzeni. Produkty takie jak kamień dekoracyjny Stegu występują w trzech wersjach chłonności, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcemy zastosować ten rodzaj pokrycia ściany w miejscu o dużej wilgotności (łazienka, kuchnia). W takich przestrzeniach warto pomyśleć o zakupie kamieni dekoracyjnych klasy A, które wykazują najmniejszą deformację na skutek wilgoci. Do niekwestionowanych zalet kamienia dekoracyjnego zalicza się jego spektakularną trwałość. Nie wymaga on dodatkowej konserwacji przez dziesięciolecia, zachowując swój luksusowy charakter. Kamień dekoracyjny występuje w tak wielu wersjach, że każdy właściciel domu lub mieszkania bez problemu znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Gwarantuje to elastyczność podczas prac wykończeniowych i dopasowanie dekoracji do stylu wnętrza. Mówiąc o wadach, wiele osób wspomina o cenie jako czynniku ograniczającym zastosowanie kamieni dekoracyjnych. Warto jednak wspomnieć, że wysoka cena ma swoje uzasadnienie w postaci doskonałych walorów wizualnych oraz wytrzymałości na wiele lat. Ostateczny bilans kosztów okazuje się zatem korzystny, a walory użytkowe- niemal perfekcyjne.

Zalety i wady płytek cementowych

Obecne płytki cementowe nawiązują do płytek terazzo, prezentując się jako kompozycje wizualne bogate w ornamenty, przeznaczone do estetycznego wykończenia wnętrza. Bogactwo barw i wzorów stanowi ich największą zaletę. Doskonale nadają się zarówno na pokrycie podłóg, jak i ścian. Płytki cementowe górują nad ceramicznymi pod względem odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie, zachowując swoje pierwotne parametry na długie lata. Ich antypoślizgowa powierzchnia poprawia komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ograniczenie wysokiego kosztu inwestycji w płytki cementowe może przybierać formę ich selektywnego wykorzystania jedynie w części przestrzeni naściennej lub podłogowej. Popularnym rozwiązaniem staje się połączenie jednolitych płytek z wersją bogatą w ornamenty. Pod względem specyfikacji technicznej, płytki cementowe nie są mrozoodporne, dlatego w polskich warunkach należy ograniczyć ich wykorzystanie do przestrzeni wewnętrznych.

Największy asortyment na płytki cementowe oraz kamień dekoracyjny Stegu

Oba wspomniane tutaj materiały wykończeniowe cechują się perfekcyjnych wzornictwem, wysoką wytrzymałością oraz wieloletnią trwałością. Wybierając płytki cementowe lub kamień dekoracyjny Stegu, warto udać się do sklepu Dekordia. W jednym miejscu klienci zyskują dostęp do ornamentów z całego świata, które nadadzą każdemu wnętrzu znamion egzotyki oraz ekskluzywności.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *