Listwy Lagrus – idealne wykończenie podłogi

Trudno obecnie wyobrazić sobie wnętrze, które nie byłoby wykończone przy pomocy listw przypodłogowych. Współcześnie stosuje się je praktycznie każdorazowo, ponieważ dają one estetyczny efekt wizualny, ale mogą być dla nas również praktyczne. W jaki sposób?

Trudno obecnie wyobrazić sobie wnętrze, które nie byłoby wykończone przy pomocy listw przypodłogowych. Współcześnie stosuje się je praktycznie każdorazowo, ponieważ dają one estetyczny efekt wizualny, ale mogą być dla nas również praktyczne. W jaki sposób?

Jaka jest funkcjonalność listw przypodłogowych?

Kupując listwy przypodłogowe myślimy przede wszystkim o tym, że zapewnią one estetyczny wygląd naszej podłodze. Tymczasem mają one nam do zaoferowania o wiele więcej. Niemniej jednak ich głównym zadaniem jest zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej. Układając panele czy też parkiet należy pozostawić nieco przestrzeni między podłogą, a ścianą. Na podłogę cały czas bowiem wywierany jest nacisk i potrzebuje ona trochę miejsca, żeby mogła „pracować”. Drewno będzie się rozprężać i jeśli pozostanie dylatacja, wówczas na okładzinie podłogowej nie będą pojawiać się żadne wybrzuszenia czy też pęknięcia. Pozostawienie takiej szczeliny dylatacyjnej w wersji niezasłoniętej, z pewnością będzie przykuwać uwagę i to nie w pozytywny sposób. Dlatego zastosowanie listw jest tutaj koniecznością chociażby również po to, aby nie zbierał się tam brud.

Ponadto listwy przypodłogowe chronią również nasze ściany. Gdy odkurzamy podłogi czy też je myjemy, bardzo często uderzamy w ścianę. Wskutek tego powstają na niej uszkodzenia mechaniczne. Ponadto mop jest wilgotny, dlatego też z czasem może pod wpływem tej wilgoci odpadać farba, a nawet i pojawiać się pleśń oraz grzyb. Dlatego nawet jeśli w przypadku naszej podłogi montowanie takich listew nie jest koniecznością, to warto mimo wszystko się na nie zdecydować.

Jeśli zastosujemy listwy przypodłogowe to nie musimy również tak bardzo przejmować się tym, czy w dolnej części ściana jest idealnie wykończona. Niekiedy trudno jest osiągnąć taki efekt, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na tapetę. Listwy sprawiają, że nie musimy przejmować się jakimiś niewielkimi, a nawet i nieco większymi niedociągnięciami.

Co natomiast z kwestią odpowiedniego rozprowadzenia kabli? Trzeba przyznać, że wiele osób nawet jeśli wybiera listwy ze specjalnym frezowaniem pod kable, to po prostu z nich nie korzysta. Dlaczego? Niekiedy może nam się bowiem wydawać, że nie jest to do końca praktyczne rozwiązanie, a samo rozmieszczanie wszystkiego w naszych oczach może być po prostu trudne. Warto jednak się przełamać, a może nawet po prosić kogoś o pomoc w tym zakresie. Jeśli bowiem ukryjemy kable, to całe wnętrze będzie prezentowało się zdecydowanie lepiej, a kable nie będą stanowić zagrożenia w obrębie podłogi.

Lagrus – jakie listwy posiada w ofercie ta marka?

Marka Lagrus od lat działa na rynku, oferując potencjalnym klientom szeroki wybór listw przypodłogowych. W asortymencie jest ich przeszło 50 co sprawia, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Modeli jest wiele, dlatego w tym artykule zostaną omówione 3 – ponadczasowe i nietuzinkowe. Pierwszy model to listwa Lagrus Atena 100. Czym się ona charakteryzuje? Listwa ta ma grubość 16 mm, wysokość 100 mm i długość 2,44 mb. Jest to listwa wilgocioodporna, dlatego będzie nadawała się do zastosowania w różnych pomieszczeniach – również w kuchni oraz łazience. Powierzchnia listwy jest wykańczana lakierem poliuretanowym lub też UV. Samo lakierowanie jest trójwarstwowe, a poszczególne warstwy to: izolacja, podkład oraz nawierzchnia. Standardowo produkt jest wykonywany w kolorze białym, jednak na indywidualne zamówienie klienta można stworzyć go w kolorze dostępnym w kilku paletach barw. Listwa ta posiada frezowanie pod kable, dlatego też można ją bardzo praktycznie wykorzystać. Wykonana jest z płyty MDF i można zamontować ją na klej.

Kolejny model listwy to Lagrus Standard 100 r10. Listwa ta jest dostępna w 3 wersjach, a mianowicie standardowej, wilgocioodpornej oraz w kolorze szarym. Ma ona takie same wymiary, jak produkt powyżej. Standardowo jest ona biała, ale można zamówić nawet ją w surowej postaci. Posiada ona również frezowanie pod kable  i świetne trójwarstwowe lakierowanie.

Ostatni już omawiany model to Lagrus Classic r1. Listwa jest dostępna w wersji podstawowej oraz wilgocioodpornej. Ma ona grubość 16 mm i wysokość 80 mm. Wykonana została z solidnego MDF, odpornego w dużej mierze na uszkodzenia mechaniczne. Listwa posiada także frezowanie pod kable. Można zamontować ją korzystając z kleju – akrylowego, montażowego czy też zaprawkowego. Jak widać listwy produkowane przez markę posiadają wszystkie cechy listw przypodłogowych, które nadają się do nowoczesnych domów i mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *