Komody do salonu – czy to już przeżytek?

Wiele elementów decyduje o efektownej aranżacji wnętrza. Istotny jest wybór odpowiednich kolorów, faktur, mebli i dodatków. W ostatnim czasie wracają do łask między innymi komody. To hit czy kit? Czy we współczesnej architekturze wnętrz jest miejsce na wspomnienie PRL-u?

Komody – świetne miejsce do przechowywania

Przede wszystkim należy zauważyć, że komody to świetne miejsce do przechowywania. Najczęściej są one pojemne i podzielone na wygodne szuflady albo półki. Można tam schować kolekcję płyt winylowych, cyfrowych albo całą paletę filmów na długie jesienne i zimowe wieczory. W takiej komodzie można też przechować świece i inne dodatki, używane okresowo w salonie. Niektórzy wykorzystują je nawet jako szafka na dokumenty, sprzęt elektroniczny albo inne, istotne bibeloty. Warto podkreślić, że w salonie jest najczęściej niewiele miejsca do przechowywania. Właśnie dlatego komody stanowią bardzo ważny i praktyczny mebel.

Komody – idealne miejsce pod telewizor

Komody wykorzystywane są również jako szafki pod telewizor. Ze względu na ich gabaryty i kształt, idealnie wpasowują się pod kino domowe. Można na nich postawić nie tylko olbrzymi ekran, ale jednocześnie głośniki i cały sprzęt stereofoniczny. Wewnętrzne półki posłużą też jako miejsca dla dekodera, odtwarzacza DVD albo innych przydatnych gadżetów. Niektóre modele posiadają nawet specjalne otwory, umożliwiające schowanie kabli. Wokół takiej komody w niejednym domu toczy się zatem zasadnicze życie rodzinne, a wieczorami cała familia kłóci się o dostęp do pilota.

Efektowny dodatek

No i nie można zapominać o tym, że komody stanowią po prostu efektowny dodatek do wnętrza. W sklepach można znaleźć różnorodne rodzaje tego typu mebli. Znajdziemy coś nieco bardziej klasycznego, nawiązującego do klimatów PRL (co jest teraz w modzie) albo coś typowo nowoczesnego. Niektóre komody posiadają proste wzornictwo, inne pełne są fantazji i rozmaitych wzorów. Można postawić nadto na komody na nóżkach oraz te bez nóżek, stojące bezpośrednio na podłodze. Jeżeli planujesz zakup komody, wykonaj dokładne pomiary swojego salonu, a dopiero potem wybierz się do sklepu w poszukiwaniu odpowiedniej wersji.

Gdzie kupić efektowne komody?

Pozostaje jeszcze pytanie, dokąd udać się po odpowiedni mebel? Komody można kupić zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach meblarskich. Jeżeli zależy Ci na oryginalności, unikaj raczej sieciówek. Postaw na designerskie sklepy, które zaoferują Ci atrakcyjne meble w bardzo przystępnych cenach.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *