Kominki na drewno- czy warto? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego kominka i spędzaniu w jego obecności pełnych ciepła wieczorów. Jednak czasami jest to trudne do rozwiązania ze względu na budowę domu jak i wysokie koszty montażu.

 Jeśli wybierzemy odpowiednie rozwiązanie cena inwestycji nie będzie wysoka. Dla niektórych kominki na drewno powinny spełniać funkcje dekoracyjne, jednak niektórzy będą chcieli wykorzystać je także do ogrzewania pomieszczeń. Szukając idealnego produktu, należy dobrze zastanowić się, jakiego produktu poszukujemy, aby wiedzieć, czym kierować się w wyborze.

Kominki na drewno- czy warto zdecydować się na jego zakup?

Kominki na drewnomają od wielu lat naprawdę wielu zwolenników. Tego typu rozwiązanie jest z jednej strony wydajnym systemem grzewczym domu, a z drugiej estetycznym elementem wystroju każdego salonu lub innego pomieszczenia. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań w postaci wkładów kominkowych i sposobów ich zabudowy, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla każdego wnętrza. Kominki opalane drewnem zapewnią bezpieczną formę ogrzewania jak i stworzą wspaniałą atmosferę w każdym wnętrzu. Sprawią one, że pomieszczenie to stanie się zdecydowanie bardziej przytulne i estetyczne, niezależnie od wybranego przez nas modelu. Wbrew pozorom tego typu kominki nie są dużą inwestycją, jednak warto pamiętać, że jest to wybór na bardzo długi czas dlatego najlepiej wybrać bezpieczną konstrukcję o sprawdzonej jakości. Tylko taki wkład zapewni nam wysoki komfort podczas użytkowania jak również będzie bardzo przyjemny dla oka i z czasem nie straci swojego uroku.

Kominki na drewno- na co zwrócić uwagę?

Wkład kominkowy jest tutaj najważniejszym elementem budowy, ponieważ w nim właśnie rozpalamy ogień i to tutaj wytwarza się potrzebne ciepło. Konstrukcja powinna więc spełniać wszelkie nasze oczekiwania takie jak między innymi odpowiedni wygląd, solidność i bezpieczeństwo. Zakup wkładu kominkowego jest rozwiązaniem wybieranym na naprawdę długie lata, dlatego też zwróćmy uwagę na jego specyfikację, rodzaj, moc grzewczą oraz inne konieczne walory użytkowe.

Kominki na drewno – istotne parametry techniczne

Wybierając model do pomieszczenia, w którym nie uwzględniamy tylko okazjonalnego ogrzewania, warto zwrócić uwagę na fakt, jak długo dany kominek będzie pracował. Za dobry wkład kominkowy możemy uznać ten, który utrzyma żar nie krócej niż przez 10 godzin. Ważnym parametrem jest także sprawność, a więc to, ile paliwa zużywa, dostarczając przy tym daną ilość ciepła. Dlatego też warto zainwestować we wkłady o sprawności minimum 70%, natomiast te najbardziej sprawne osiągną powyżej 80%, pracując z dopływem powietrza. Istotnym parametrem będzie także moc grzewcza, która wynosi około 0,08 kW/m2 powierzchni.  Wartym uwagi aspektem jest także wielkość danego miejsca, w którym chcemy umieścić kominek na drewno i odpowiednio dostosować ich moc do metrażu. Nie warto wybierać kominków o dużej moc grzewczej w małych pomieszczeniach, ponieważ emitowane ciepło bardzo podniesie odczuwalną w nim wartość temperaturową. W pomieszczeniu w którym go umieścimy będzie także zdecydowanie cieplej, niż w pozostałych, z czym również warto się liczyć. Bardzo dobrej jakości warto zamówić bezpośrednio u producenta – Iwona Pellets.

Kominek na drewno – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wszelkie podłączenia kominka na drewno powinien wykonać odpowiedni fachowiec posiadający specjalistyczne uprawnienia. Warto dobrać moc urządzenia, jego wielkość i wydajność do posiadanego przez nas miejsca. Resztę aspektów takich jak wygląd wizualny możemy śmiało dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań, aby nasz kominek był dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *