Podłogi 3D- Jak zrobić?

Zacznijmy może od wybrania fotografii, bo to ona jest tutaj kluczową sprawą, takie zdjęcie musi być wykonane w wysokiej jakości ze względu na wielkość podłoża (można je kupić np. w banku zdjęć). Zdjęcie musi być odpowiednio przygotowane przez grafika, który weźmie pod uwagę rozmieszczenie elementów łazienki, żeby np. szafka nie była w centrum naszego obrazka. Wybrana grafika musi pozostać wydrukowana na specjalnej folii, która zostanie zalaminowana żywicą, w efekcie podłoga może być wykonana w połysku, satynie oraz macie wszystko zależy od naszej koncepcji, jak to ma wyglądać naszym zdaniem.

Podłoga 3D – Odpowiednie dopasowanie

Samo jej wykonanie jest unikatowe i bardzo efektowne, kontynuując temat tworzenia takiej podłogi po wybraniu fotografii oraz idealnej powierzchni przyszedł czas na dopasowanie jej do naszej struktury, na której ma być położona, poprzez przycięcie rogów usunięcie niedoskonałości na powierzchni typu powietrze itp. Po spasowaniu tego wszystkiego na folie wylewana i rozcierana jest baza, która tworzy teksturę pod nałożenie żywicy z utwardzaczem i lakierem w interesującym nas połysku lub macie.

Informacje techniczne i cena podłogi 3D

Po nałożeniu wszystkiego pozostał nam etap schnięcia (trwa w granicach 2-5 dni w zależności od użytej powierzchni) i lekkiego polerowania do wyrównania małych nierówności na powłoce ochronnej, która jest istotnym elementem końcowym całego naszego projektu, bo chyba nie chcemy, aby cała nasza praca, bądź fachowca poszła na marne, w dodatku na taki długi czas wykonywania całej podłogi biorąc pod uwagę czas realizacji oraz koszty. Oczywiście podłoga pod taką kreację musi być idealnie równa, aby nie zniekształcać naszej foli, ze względu na to, że efekt może nie mieć takiego efektu, jaki oczekujemy od wykonawcy, co za tym idzie efekt wcale może nie być realnie 3D, lecz 2D. Mimo to dla wielu wydaje się to być proste, ale w rzeczywistości jest odwrotnie, wykonanie takiej podłogi wymaga dużego doświadczenia oraz wkładu pracy, za co trzeba oczywiście sowicie zapłacić ceny wahają się od 200 do 400 zł za m2, więc tanio nie jest.

Podłogi 3D a ogrzewanie

Taka podłoga także może być stosowana w przypadku ogrzewania podłogowego każdego rodzaju: wodnym, powietrznym oraz elektrycznym, oczywiście należy pamiętać, że żywicy nie wylewamy bezpośrednio na instalację ogrzewania podłogowego, taka podłoga można, powiedzieć jest stworzona do takiej formy ogrzewania, ze względu na wysokość warstwy, która wynosi 2-4 mm, gdzie grubość jest zależna od ścieralności takiej podłogi, która jest niewielka w przeciwieństwie do paneli, które się rysują oraz ścierają często od zwykłych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *